X

ANTALYA’NIN ÖDÜLLÜ MUHTARI

31 Mart 2019 Muhtarlık seçimlerinde binlerce kişinin desteği ile Öğretmenevleri Mahalle Muhtarı seçildi. Sarı, göreve başladığı 1 Nisan 2019’dan beri yaptığı çalışmalar, projeleri ve aldığı ödüller ile görevinin hakkını vermeye devam ediyor.

ABONE OL
6 Aralık 2023 02:43
1

BEĞENDİM

ABONE OL

“Mihriban Sarı”
ANTALYA’NIN ÖDÜLLÜ MUHTARI

Atatürk tarafından Kadınlara Seçme ve Seçilme hakkı verilen 5 Aralık 2018 tarihinde Öğretmenevleri Mahallesi muhtarlık seçimine adaylığını koyan Mihriban Sarı, 31 Mart 2019 Muhtarlık seçimlerinde binlerce kişinin desteği ile Öğretmenevleri Mahalle Muhtarı seçildi. Sarı, göreve başladığı 1 Nisan 2019’dan beri yaptığı çalışmalar, projeleri ve aldığı ödüller ile görevinin hakkını vermeye devam ediyor.
2011 yılında DR. Cahit Ünver İlkokul-Ortaokulu’nda özel güvenlik görevlisi olarak iş hayatına atılan ve bu meslekte 8 yıl aralıksız çalışan Mihriban Sarı, bulunduğu Öğretmenevleri Mahallesine hizmet etme sevdası ile çıktığı yolda ki ilk adımını kazandığı Muhtarlık seçimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

ARA VERDİĞİ EĞİTİMİNE ÜNİVERSİTEYİ KAZANARAK DEVAM KARARI ALDI
Burdur’un Bucak ilçesinde 1980 yılında dünyaya gelen, İlkokulu Cumhuriyet İlkokulunda tamamladıktan sonra Ortaokulu Bucak Kız Meslek Lisesinde okuduktan sonra Bucak Kız Meslek Lisesinin Giyim Bölümünden mezun olarak eğitim hayatına uzun süre ara veren Sarı, 2023 yılında YKS sınavına girerek Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak gençlere ve kadınlara örnek oldu.
Muhtarlık görevine başladığı ilk günden itibaren mahallesini güzelleştirmek ve insanların sorunlarını hızlı bir şekilde çözüm bulmayı kendine hedef edinen Öğretmenevleri Mahallesi Muhtarı Mihriban Sarı, göreve başladığında ilk iş olarak her yaştan insana katkıda bulunmak için muhtarlık kütüphanesini oluşturdu.

Konyaaltı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na muhtarlar arasında yapılan seçimi kazanması sonucunda ‘Muhtar Üye’ olarak katıldı. Bu vakıfta 3 yıldır görevini aktif bir şekilde devam ettiren Sarı, 2020 yılında muhtarlar arasında en çok atık yağ toplayan muhtar olarak tablet ödülü aldı. 2021 yılında Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcılığına seçilen başarılı muhtar,2023 yılında “Yılın En İyi Muhtarı Ödülü’ne” layık görüldü.
4 Yıldır Öğretmenevleri Mahallesi Muhtarı olarak görevine devam eden Mihriban Sarı, iş ve eğitim hayatı kadar özel yaşantısı ile de taktir topluyor. 2 çocuk annesi ödüllü muhtar Mihriban Sarı, hedeflerine ulaşmak için gece gündüz çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.